MODNE TOREBKI: WIOSNA/LATO 2018

Zima w tym roku nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, ale już dzisiaj warto przyjrzeć się temu, co będzie trendy w nadchodzących miesiącach. Sprawdźmy, jakie modne torebki proponują nam trendsetterzy świata mody na wiosnę i lato 2018.

Sposobów na osiągnięcie tego celu jest kilka. Jednym z nich są chociażby frędzle inspirowane klimatami dzikiego zachodu lub rytmów disco z lat ’80. Długie, wielobarwne frędzle wyróżniają torebki wiosenne i torebki letnie w propozycjach wielu projektantów. Jedną z nich jest chociażby kolekcja torebek Calvin Klein lub Cristiano Burani. Innymi rozwiązaniami, którymi projektanci chcą zwrócić uwagę są torebki udające wełniane sploty, futrzane elementy, hafty, egzotyczne wzory oraz torebki wiosenne i torebki letnie w rozmiarze oversize. Modne będą także torebki małe, na długim pasku przewieszonym przez ramię lub okręconym wokół bioder.

KOLOR MA ZNACZENIE

Kobietom, dla których frędzle mogą być zbyt ekstrawaganckie, projektanci proponują bardziej standardowe bryły podkreślone odpowiednio dobranymi neonowymi kolorami. Domy mody stawiają na torebki w różnych odcieniach pasteli: żółć, pistacja, kanarkowy, beż, limonka. Barwy te dodają lekkości w wiosennych stylizacjach, szczególnie, że w zimowych szafach wielu Polek wciąż panują czerń, brąz, granat i odcienie szarości. Pastelom dotrzymuje kroku ponadczasowy kolor czerwony, który będzie wyróżniał torebki letnie i torebki wiosenne w 2018 roku. Uniwersalny czerwony świetnie nadaje się do przełamania stylistycznych konwenansów, a dodatek w tym kolorze (buty, torebka czy pasek) zawsze dodaje seksapilu, podkreśla pewność siebie i emanuje kobiecością. Kolor modnej torebki często ‘”zlewa” się z kolorem stylizacji, którą uzupełnia.Torebka często jest wykonana z tego samego materiału, co ubranie lub ma tą samą fakturę.

Wiosna/Lato 2018:
modne torebki o niesztampowych kształtach

W najcieplejsze miesiące tego roku wyobraźnię będą rozpalać torebki owalne, które brylowały na wybiegach podczas pokazów zwiastujących trendy na 2018 rok. Kształt inspirowany kołem posiadały torebki wiosenne i torebki letnie światowych guru, m.in. kolekcja torebek D&G, Vuitton lub Hindmarch. Dodajmy, że kształt koła czy półokręgu jest motywem przewodnim niezależnie od rozmiaru torebki – owalne mogą być zarówno kopertówki, jak i duże torby na ramię.

Torebki skórzane ręcznie robione

Wróćmy jednak do meritum tego wpisu, którym są modne torebki w sezonie Wiosna/Lato 2018. Po raz kolejny styliści będą doceniać ręcznie szyte torebki i torebki na zamówienie. W czasach, w których króluje konfekcja, torebki handmade są prawdziwym białym krukiem. W modzie będą przede wszystkim ręcznie szyte torebki ze skóry w kolorach białym, brązowym i czarnym. To ukłon w stronę wiecznie młodej i nieodzownie modnej klasyki. Odrębną kategorią są torebki na zamówienie, które przygotowane specjalnie z myślą o przyszłej właścicielce mogą odzwierciedlać precyzyjne jej odzieżowe preferencje i wyróżniać jej stylizację z tłumu. Ręcznie szyte torebki to także gwarancja lepszego wykonania, które będzie procentować trwałością torebki handmade.